Szkło lacobel i szkło hartowane - czym się różnią?
Elementy szklane w wystroju wnętrz są coraz popularniejsze. Sprawiają one, że pomieszczenia wydają się cieplejsze, a jednocześnie dodają sporo elegancji. Zależnie od tego, w jakim miejscu szkło ma być zastosowane, powinien być dobrany odpowiedni jego rodzaj, by uniknąć później problemów związanych z łatwym niszczeniem się i uszkodzeniami.
Jakie rodzaje szkła wykorzystywane są w domach?
Aktualnie popularne aranżacje wnętrz bardzo często stawiają na elementy szklane, zarówno w samych meblach, jak i w formie wykończenia różnych powierzchni. Najczęściej wykorzystywane są szkło lacobel i szkło hartowane. Obydwa mają swoje zalety i wady, a zastosowanie zależy od pomieszczenia, w którym mają się znaleźć, oraz od tego, w którym miejscu zostaną zamontowane. Warto zapoznać się z artykułem "Szkło z grafiką, szkło lacobel czy szkło lakierowane - charakterystyka, która ułatwi Państwu wybór", który przybliży dokładniej zalety i wady obydwu rozwiązań. Ułatwi to wybór i pozwoli ograniczyć ewentualne ryzyko uszkodzeń.
Kto powinien montować elementy szklane?
Przygotowując aranżację wnętrza, warto postawić na profesjonalną firmę, która poza wykonaniem elementów szklanych, dokona również ich montażu. Samodzielne próby mogą się skończyć uszkodzeniami, a nawet zniszczeniem materiału. Warto postawić w tym przypadku na firmę HouseKrup, która wykonuje aranżacje z wykorzystaniem zarówno szkła lacobel, jak i szkła hartowanego. Szeroki wybór wzorów i zastosowań gwarantuje, że każdy bez problemu znajdzie rozwiązanie dostosowane do wymagań i gustu.
HouseKrup - Szkło z Grafiką
ul. Lea 20 A
30-052 Kraków
Tel: 534 338 308
www: housekrup.pl
lokalizacja: https://goo.gl/maps/qzCLYY2AyseLysh19
Czym charakteryzuje się szkło hartowane?
Ten rodzaj szkła jest poddawany specjalnej procedurze hartowania, by wzmocnić jego strukturę, a jednocześnie sprawić, że będzie ono bezpieczniejsze w używaniu. Dzięki zwiększonej twardości jest ono dosyć odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Bardzo często wybierane jest do wykończenia ścian kuchennych i łazienkowych, ponieważ nie szkodzi mu wilgoć oraz częsta zmiana temperatur otoczenia. Bardzo często wykorzystywane jest też w formie szklanych balustrad schodowych, gdzie odporność na uszkodzenia jest szczególnie istotna.
Jakie są cechy szkła lacobel?
Szkło typu lacobel jest delikatniejsze od szkła hartowanego, ponieważ nie jest poddawane procesowi hartowania. Jego największą zaletą jest bardzo wysoka gładkość, przez co jest ono bardzo łatwe w czyszczeniu. Nie powinno być używane w miejscach, w których narażone byłoby na zmiany temperatur lub uderzanie twardymi przedmiotami. Nie sprawdzi się w kuchni, jednak będzie idealne do wykończenia w salonie czy sypialni. Dzięki dużej przejrzystości zapewnia świetne odwzorowanie nadruków oraz laminatów wykonanych folią graficzną.
Które rozwiązanie wybrać do domu?
Najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie wykorzystania szkła hartowanego oraz szkła lacobel. Zależnie od miejsca przeznaczenia, powinien zostać zamówiony ten rodzaj szkła, który zapewni bezproblemowe użytkowanie. Firmy projektujące aranżacje z ich wykorzystaniem doskonale wiedzą, jak połączyć ich stosowanie, by klient był w pełni zadowolony z efektów.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najnowsze wpisy:
-
Recykling w Pułtusku — dlaczego warto segregować i oddawać złom?
-
Jak zamontować listwy przypodłogowe? Poznaj 5 najczęstszych błędów i dowiedz się, jak ich uniknąć!
-
Hotel na obrzeżach czy w centrum miasta?
-
Szkło lacobel i szkło hartowane - czym się różnią?
-
W jakich budynkach montaż windy jest obowiązkowy?
Najpopularniejsze wpisy:
-
Ranking firm sprzątających Kraków - nasze top 10
-
Domki holenderskie - wady i zalety
-
Co powinieneś wiedzieć o przeprowadzce biura?
-
Jaki system ERP wybrać dla swojej firmy?
-
Klimatyzacja - czy sprawdzi się jako ogrzewanie?