Domki holenderskie - wady i zalety
Chcąc postawić domek na działce, by móc wygodniej korzystać z ogródka, bądź wejść w posiadanie domku letniskowego położonego na niewielkim kawałku wykupionej działki, nie trzeba wydawać dużych kwot i budować go tradycyjnie od podstaw. Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z rozwiązania gotowego, jakim jest domek holenderski. Czy jest to rozwiązanie idealne?
Czym są domki holenderskie?
Dla większości osób jedyną alternatywą dla samodzielnego postawienia małego domku lub altanki jest zakup przyczepy kempingowej. Dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest domek holenderski, który jest konstrukcją złożoną ze stali, blachy i wełny mineralnej, zapewniającą warunki jak w klasycznym domu, jednak z możliwością łatwego transportowania. Domek taki nie potrzebuje fundamentów i jest wyposażony w pełną instalację elektryczną i sanitarną.
Do transportu niezbędne jest odpowiednie przygotowanie, ponieważ sam domek nie może poruszać się po drogach i nie podlega rejestracji. Firmy takie jak mobilnedomkins.pl zapewniają transport przygotowanego domku na miejsce jego przeznaczenia.
Jakie jest zastosowanie domków holenderskich?
Z powodzeniem można je wykorzystywać jako domek na działkę, domek letniskowy, lub zaplecze mieszkalne przy różnego rodzaju długoterminowych pracach poza miejscem zamieszkania pracowników. Jest to bardzo popularne rozwiązanie dla osób, które prowadzą sezonowy wynajem w miejscowościach turystycznych.
Istotne jest, że używane domki holenderskie bez problemu się sprzedają i nie tracą popularności na rynku wtórnym, dlatego też bez problemu można je sprzedać gdy nie będą już potrzebne. Posiadają izolację termiczną, dlatego też można je wykorzystywać nie tylko w sezonie letnim.
Jakie są zalety domków holenderskich?
Zdecydowaną zaletą jest brak konieczności uzyskiwania zezwolenia na budowę. Wystarczy dokonać zgłoszenia i przy braku sprzeciwu można stawiać domek. Oddanie domku do użytkowania jest kwestią podłączenia instalacji po ustawieniu go na miejscu i wyposażenia w umeblowanie, dlatego też bez problemu można to zrobić już w dzień dostawy. Równie ważną zaletą jest cena. W stosunkowo niewielkiej kwocie można postawić bardzo wygodny w użytkowaniu domek, składający się z kuchni, łazienki, toalety i sypialni. Istotne jest, że w każdej chwili można go przestawić w dowolne inne miejsce i nie trzeba być właścicielem gruntu, na którym go stawiamy.
Wady domków holenderskich
Największą wadą jest podatność na korozję. Trzeba pamiętać o regularnej konserwacji, ponieważ ze względu na rodzaj konstrukcji, są one podatne na pojawianie się wilgoci, co przyspiesza niszczenie. Wadą są też słabe właściwości termiczne. O ile bez problemu możliwe jest korzystanie z domku w okresie od wiosny do jesieni, tak próba zimowania w nim może być bardzo kosztowna, ponieważ ogrzewanie będzie pochłaniało duże ilości energii. Cienkie ściany nie zapobiegają też przed łatwym przenoszeniem dźwięków, dlatego też warto zadbać o dodatkowe ich wygłuszenie.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najnowsze wpisy:
-
Recykling w Pułtusku — dlaczego warto segregować i oddawać złom?
-
Jak zamontować listwy przypodłogowe? Poznaj 5 najczęstszych błędów i dowiedz się, jak ich uniknąć!
-
Hotel na obrzeżach czy w centrum miasta?
-
Szkło lacobel i szkło hartowane - czym się różnią?
-
W jakich budynkach montaż windy jest obowiązkowy?
Najpopularniejsze wpisy:
-
Ranking firm sprzątających Kraków - nasze top 10
-
Co powinieneś wiedzieć o przeprowadzce biura?
-
Domki holenderskie - wady i zalety
-
Jaki system ERP wybrać dla swojej firmy?
-
Klimatyzacja - czy sprawdzi się jako ogrzewanie?