Skip to main content

Biura rachunkowe we Włocławku - zobacz TOP 5

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w założeniu działalności gospodarczej we Włocławku? A może Twoja, dotąd mała, firma szybko się rozwija i brakuje Ci czasu na samodzielne prowadzenie księgowości? Skorzystaj z usług biura rachunkowego, któremu zlecisz zarówno obsługę księgową, jak i sprawy kadrowo-płacowe. Przeczytaj, czym zajmują się biura rachunkowe i dlaczego warto z nimi współpracować.

Czym zajmują się biura księgowe?

Jakie usługi świadczy biuro księgowe?

W ramach obsługi księgowej biuro rachunkowe prowadzi uproszczoną i pełną księgowość, ewidencje przychodów na ryczałcie i nie tylko. Sporządza deklaracje PIT, CIT i VAT. Reprezentuje klientów przed urzędami i instytucjami państwowymi. Świadcząc usługi kadrowo-płacowe, prowadzi dokumentację kadrową i płacową. Przygotowuje rozliczenia i wysyła je do ZUS-u. Oferuje obsługę korespondencji, monitoring płatności i pomoc w windykacji należności. Współpracując z biurem rachunkowym, otrzymasz rzetelne porady na temat prowadzenia biznesu, co ułatwi Ci zarządzanie finansami firmy i pomoże uniknąć wielu stresujących sytuacji.

Za co odpowiada biuro księgowe?

Przekazując prowadzenie ksiąg rachunkowych zewnętrznej firmie, nadal jako podatnik za nie odpowiadasz. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, jako kierownik jednostki pełnisz odpowiedzialność pośrednią z tytułu nadzoru nad realizacją obowiązków z zakresu rachunkowości. Z kolei biuro rachunkowe odpowiada za:

  • prowadzenie rachunkowości zgodnie z prawem,
  • prawidłowe wykonanie swoich obowiązków,
  • realizację zapisów umowy z klientem.

Zależnie od przyczyny zaniechania księgowy odpowiada na płaszczyźnie prawa cywilnego, karnego lub ponosi odpowiedzialność materialną. Za błędy w rachunkowości i zeznaniu podatkowym księgowy odpowiada przed Tobą. Co ważne, biuro nie odpowiada za Twoje problemy finansowe ani za błędy, które wynikną z zatajenia przez Ciebie istotnych informacji.

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Planujesz założenie firmy? Tym bardziej skorzystaj ze wsparcia biura księgowego, które pomoże Ci załatwić wszystkie formalności i wybrać korzystną formę opodatkowania. Jeśli prowadzisz już działalność i rozważasz przekazanie księgowości w ręce profesjonalistów - nie wahaj się, bo decyzja ta pozwoli Ci przeznaczyć więcej czasu na dalszy rozwój firmy i pozyskiwanie klientów. Biuro rachunkowe pozostaje na bieżąco z często zmieniającymi się przepisami prawnymi. Dzięki temu zyskasz pewność, że zgodnie z prawem poprowadzi sprawy księgowe i kadrowo-płacowe Twojej firmy. Doświadczona księgowa podpowie Ci, jak legalnie obniżyć podatek czy płacić mniejszy ZUS.

Zanim powierzysz prowadzenie księgowości wybranej firmie, sprawdź ranking top 5 biur rachunkowych we Włocławku.

Czy warto skorzystać z usług biura księgowego?

1. Biuro rachunkowe Teresa Dorsz Włocławek

Biuro rachunkowe Teresa Dorsz Włocławek zajmuje pierwsze miejsce w rankingu ze względu na atrakcyjną promocję dla nowych klientów. Decydując się na współpracę, zyskasz wysoki rabat na pierwszy miesiąc. Działając na rynku od wielu lat, biuro świadczy kompleksowe usługi księgowe zarówno dla małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw. Indywidualnie podchodzi do potrzeb klientów i zapewnia fachowe wsparcie w rozwoju firm. Prowadzi pełną i uproszczoną księgowość, ewidencje ryczałtu, sporządza deklaracje podatkowe i pomaga w pozyskaniu dofinansowania PFRON. Oferuje obsługę kadr i płac. Wspiera przyszłych przedsiębiorców na każdym etapie zakładania firmy.

Biuro rachunkowe Teresa Dorsz Włocławek
ul. Toruńska 61
87-800 Włocławek
Tel: 698 958 117
www: biuro-ksiegowe.wloclawek.pl

Biuro Rachunkowe Teresa Dorsz - usługi księgowe

2. Biuro Rachunkowe Wega

Biuro Rachunkowe Wega we Włocławku to zespół doświadczonych specjalistów w zakresie księgowości i spraw kadrowo-płacowych. Zapewnia kompleksowe doradztwo dla firm. Prowadzi księgi rachunkowe, przychodów i rozchodów, dokumentację dla przedsiębiorców rozliczających się ryczałtem lub na zasadzie karty podatkowej. Pomaga w założeniu firmy, rejestracji spółki, przygotowaniu wniosków o kredyty i dotacje. Specjalizując się w optymalizacji podatkowej, doradza firmom, jak zwiększyć przychody i obniżyć koszty obsługi.

Wega
ul. Świętego Antoniego 3A
87-800 Włocławek
Tel: 530 802 102

Biuro rachunkowe Wega - księgowość

3. Biuro Rachunkowe Zo-Ja

Biuro Rachunkowe Zo-Ja we Włocławku oferuje szeroki zakres usług dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych i różnej wielkości firm. Zajmuje się kompleksową obsługą księgową, kadrową i płacową. Gwarantuje profesjonalne prowadzenie zarówno prostej, jak i uproszczonej księgowości. Prowadząc wirtualne biuro, świadczy usługi księgowe online. Sporządza sprawozdania finansowe dla firm i spółek. Dysponując wieloletnim doświadczeniem w branży księgowo-finansowej, oferuje doradztwo podatkowe i biznesowe.

Twoje Biuro Rachunkowe
Plac Wolności 11
87-800 Włocławek
Tel: 576 189 999

Biuro Rachunkowe Zo-Ja - pełna księgowość

4. Biuro Rachunkowe Efekt

Efekt to biuro rachunkowe we Włocławku świadczące usługi księgowe, podatkowe i kadrowe dla różnego rodzaju firm. Zapewnia profesjonalne wsparcie w bieżącej obsłudze firmy i w sytuacjach kryzysowych. Zajmuje się obsługą księgowo-rachunkową, kadrowo-płacową i odzyskiwaniem podatku VAT REFUND z krajów UE. Oferuje konsultacje i doradztwo dla przyszłych przedsiębiorców. Pomaga założyć firmę online. Reprezentuje klientów przed organami skarbowymi i ZUS-em.

Biuro Rachunkowe Efekt
ul. I. Zbiegniewskiej 87
87-800 Włocławek
Tel: 604 368 048

Biuro Rachunkowe Efekt - rachunkowość we Włocławku

5. Optimum Biuro Usług Rachunkowych

Optimum Biuro Usług Rachunkowych we Włocławku prowadzi księgowość dla firm w oparciu o nowoczesne metody wymiany dokumentów. Oferuje kompleksową obsługę księgową wszystkich podmiotów, w tym fundacji, stowarzyszeń i spółek non-profit. Zajmuje się obsługą kadrową i płacową. Organizuje szkolenia księgowe i projektowe dla firm. Współpracując ze specjalistami z różnych dziedzin, zapewnia obsługę prawną i pomaga w prowadzeniu dokumentacji projektowej.

Optimum Biuro Rachunkowe
ul. Płocka 75
87-800 Włocławek
Tel: 609 015 009

Optimum Biuro Rachunkowe - Włocławek

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.